Jak se vyhnout exekuci a lichvářům? 3 praktické rady pro vás!

Nabídky půjček a nejrůznějších finančních injekcí na nás pokukují takřka z každého rohu. S nabídkami půjček se setkáme v novinové inzerci, na pouličních poutačích při cestě do práce, v televizních spotech a reklamách, ale také na internetu. Ovšem ne všechny půjčky jsou tak výhodné, jak se na první pohled tváří. Některé z nich vás dokonce mohou dostat do nepříjemné situace, která může vyústit dokonce až k samotné exekuci. Jak se vyhnout nevýhodným půjčkám a lichvářům? Máme pro vás 3 praktické rady, které vám mohou pomoci zorientovat se v půjčkové džungli.

Přečtěte si:  Výkon exekuce

Rada č. 1 – důvěřuj, ale prověřuj

Nepodepisujte smlouvu hned u první společnosti, která vás svou nabídkou zaujme, raději si důkladně prostudujte její stránky a zabrouzdejte na internetu. Jsou na stránkách důležité informace zveřejněny malým, špatně čitelným písmem? Nedohledali jste obecné smluvní podmínky nebo se vám daná společnost nepozdává z jiného úhlu pohledu? Pak neriskujte a raději se poohlédněte po jiné. Také recenze a zkušenosti v internetových diskuzích vám mohou mnohé napovědět.

Rada č. 2 – pozor na nápadně výhodné půjčky

Že se úrok nebo hodnota RPSN nápadně blíží velmi nízkým číslům nebo dokonce nule? Pak zbystřete! S největší pravděpodobností jste nenatrefili na zrovna dvakrát solidního poskytovatele nebo zprostředkovatele půjček. Nápadně nízké úroky by vás měli varovat. Žádná bankovní ani nebankovní společnost není charitou a vždy jim šlo (a vždy také půjde) zejména o vlastní zisk, ne vaše dobro.

Přečtěte si:  Exekuční příkaz k zajištění majetku

Rada č. 3 – čtěte smlouvy do konce a nebojte se zeptat

Byla vám k podpisu nabídnuta smlouva? Pak si ji pečlivě prostudujte a pročtěte. Pokud něčemu nerozumíte, určitě se nebojte zeptat. V případě větších nesrovnalostí si vyžádejte smluvní podklady domů. Pokud nebude zástupce společnosti sdílný, pak raději od podpisu smlouvy ustupte a poohlédněte se po jiném nebankovním poskytovateli půjčky.