U mikro půjčky dobře vybírejte. Můžete se dostat do problémů

Krátkodobá půjčka je obvykle řešením pro nezaplacené složenky nebo nutnost vyjít do výplaty, když se zaměstnavatel znovu opozdil s předpokládaným termínem. Ačkoliv proběhla v prosinci minulého roku určitá změna v legislativě, která udělala méně dostupnějšími dlouhodobé spotřebitelské úvěry a hypotéky, mikroúvěrů se něco podobného tolik netýká.

Vlastně budou dostupné stále stejně, první půjčka zdarma z trhu nezmizela a vlastně se příliš mnoho nezměnilo. Pojďme si proto dát k dobru srovnání dvou půjček, které jsou na našem trhu mimořádně oblíbenými.

Zaplo známe i díky velké mediální prezentaci

Zaplo.cz zná jistě naprosto každý, kdo si posledních několik měsíců poseděl i u televizních reklam v přestávce oblíbeného seriálu. Značka Zaplo je jednoduše všude, kam se podíváte. První půjčka pro nové klienty zcela zdarma, vyřízení zcela bezplatné, možnost získat při opakované žádosti až dvacet tisíc korun. To zní rozhodně lákavě, ale brzy uvidíme, že možná jen na první pohled. Pokud si totiž půjčíte větší sumu peněz, přeplatíte jistinu o poměrně vysokou sumu. Dvacetitisícová půjčka totiž znamená vrátit do měsíce bezmála 25 tisíc korun.

Přečtěte si:  Půjčka online do 10 minut skutečně existuje

Název půjčky Zaplo.cz Kamali
Možný rozsah úvěru 1 až 20 tisíc korun 1 až 200 tisíc korun
Lhůta splatnosti 7 až 30 kalendářních dnů Až třicet kalendářních dnů
Poplatky spojené s vyřízením Ne Ne
Úrok / RPSN od 279,83 / 1141,2 % 0 / 48,4 %

Půjčka Kamali je pokračovatelem oblíbené Japonské půjčky. Nový klient může požádat až o deset tisíc korun, u páté žádosti může navýšit svůj požadavek až na dvacet tisíc. Pokud bude úvěr vyšší (zde je limitem 200 tisíc korun), za určitých podmínek se splatnost může prodloužit až na sedm let. V pozadí Kamali stojí společnost Home Credit, která má na tuzemském trhu už dlouholetou tradici a patří k velmi oblíbeným poskytovatelům klasických spotřebitelských úvěrů. Rozhodně jde o společnost, na kterou se můžete obrátit s maximální důvěrou.

Přečtěte si:  Půjčka online do 10 minut skutečně existuje

Mikroúvěr nemusí být nic složitého, napříč společenským spektrem je oblíbený i kvůli tomu, že jej zpravidla vyřídíte za pár minut. Žádné čekání, žádné fronty, žádné nepříjemné telefonáty nebo výslechy, k čemu chcete takovou půjčku vlastně použít. Důvěra a diskrétnost, to jsou základní body dnešních mikroúvěrů. Nikdo v ulici nebude vědět, že jste si ji sjednali!