Nový návrh poslanecké sněmovny: věci do 1000 Kč vám exekutor nezbaví

Vznáší se nad vámi hrozba exekuce? Do problémů vás dostaly jízdy „na černo“ v prostředcích městské hromadné dopravy? Nebo za současnou situaci může váš nezodpovědný manžel, který do manželství přinesl i nesplacené závazky z minula? Ať již je důvod jakýkoli, jistě vás potěší následující řádky, na kterých vám prozradíme novinky, jež se mají v nejbližších měsících dotknout exekucí a zabavovaného majetku.

Co vám exekutor nezabaví

Osobní věci, hračky, rodinná alba a fotografie nebo věci denní potřeby – to jsou předměty, které by vám exekutor neměl zabavit. Právní ukotvení v zákoně je ovšem místy nejasné a to by se mělo v nejbližších měsících změnit. Poslanci totiž plánují přesný seznam všeho, co exekutor nesmí zabavit a jeho vymezení v zákoně. Do tohoto seznamu by měly patřit také věci, jejichž hodnota nepřesahuje tisícikorunovou hranici. Součástí seznamu by měly být také věci denní potřeba, mezi které patří například postel, stůl, židle, lednička nebo pračka.

Přečtěte si:  Bez exekuce za několik minut

Co by vám nemělo uniknout? Rychlé online půjčky v Jihlavě.

Nově ani věci s hodnotou do 1 000 Kč

Zda novela zákona projde či nikoli je v současné době zatím ve hvězdách. Pokud by ke změně došlo, již bychom se nemuseli setkávat se seznamem nezabavitelných věcí, na kterém bude například dětské pexeso, plyšové hračky, antikoncepční pilulky nebo kosmetické holítko. Ať tak či tak, navrhovaná změna z dílny poslanecké sněmovny je žádoucím krokem kupředu.