Kde najít půjčku pro nezaměstnané?

Na první pohled se zdá, že půjčky pro nezaměstnané nabízí takřka každý. Realita je však jiná, alespoň mluvíme-li o solidních poskytovatelích, kteří z vás nesedřou kůži. Kde se po slušných půjčkách dívat?

Nejprve si zjistěte dostatek informací

S půjčkami pro nezaměstnané se pojí hned několik rizik. Abyste zbytečně nenarazili a nevhodně zvolenou půjčkou svou situaci nezhoršili, doporučujeme načerpat co nejvíce informací o dané problematice. To vám pomůže předejít největším chybám, zejména pak naletění podvodníkům, nebo pádu do dluhové pasti. Mnoho užitečných rad získáte na webu půjčkypronezamestnane.com, který se touto problematikou zabývá.

Nenechte se okrást

Obrovskému nebezpečí jsou vystaveni všichni žadatelé o půjčku, na kterých se začíná projevovat vyšší míra zoufalství. Pomiňme teď nebezpečí lichvy, protože ještě záludnější jsou lidé, kteří zoufalým žadatelům nabízejí půjčky za poplatek předem, načež shrábnou peníze a už je nikdy neuvidíte. Proto nikdy neplaťte za půjčku předem, je to nemorální a mimo jiné i nesmyslné. Není přeci normální chtít peníze předem po někom, kdo je potřebuje od vás. Mimochodem, podobně se prezentují i podvodné pracovní nabídky a v obou případech se jakémukoliv poplatku předem obloukem vyhýbejte.

Přečtěte si:  Prakticky okamžitá pomoc ve finanční tísni?

Existují i výhodné půjčky pro nezaměstnané?

I mezi tímto druhem úvěrů se dají najít dobré a užitečné produkty. Musíte ale dobře hledat a mít poskytovateli co nabídnout. Ať už zástavu, ručitele, nebo například podepsanou směnku. I věřitel totiž musí chránit své zájmy a půjčka pro nezaměstnané je už z principu docela riskantní.

Hledejte zejména v oblasti soukromých investorů, kteří mohou být ochotnější půjčit vám za solidních podmínek, samozřejmě s nějakou tou zárukou. Možností jsou i rychlé SMS půjčky, u kterých se příjem žadatele ani nezjišťuje. Tímto způsobem se však k více než pár tisícovkám korun nedostanete a i úroky jsou docela vysoké.