Poradna exekuce

Trápí vás problémy s dluhy nebo vám snad hrozí exekuce? Pokud hledáte odpověď na svoje otázky nebo si s něčím nevíte rady, pak je tady pro vás naše poradna exekuce. Prostřednictvím jednoduchého online formuláře na této stránce můžete zadat svůj dotaz, a poradna exekuce se vám pokusí co nejdříve odpovědět.

[question_form]Poradna exekuce:[/question_form]

Poradna exekuce – jak se ptát

Dříve než se zeptáte, tak si dobře promyslete na, co se chcete zeptat. Svůj dotaz formulujte jasně a výstižně a napište co nejvíce podrobností, aby bylo možné váš dotaz co nejpřesněji zodpovědět. Pokud položte svoji otázku příliš obecně, tak vám poradna exekuce nebude moci správně poradit

Poradna exekuce – kdy mi odpovíte?

Naše poradna exekuce je provozována bezplatně a na otázky odpovídají naši dobrovolní spolupracovníci. Z toho důvodu vám nemůžeme garantovat, že na vaši otázku budeme schopni odpovědět obratem. Velká většina dotazů je ale zodpovězena nejpozději do 24 hodin. Pokud právě váš dotaz zatím ještě nebyl zodpovězen, tak buďte trpěliví, určitě i vám již brzo odpovíme.

Anonymní poradna exekuce

Nemusíte mít obavy z toho, že by někdo zjistil vaše jméno. Naše poradna exekuce je plně anonymní. Pro vložení dotazu je požadováno pouze zadání otázky a popisu vašeho problému nebo trápení.  Poradna exekuce nevyžaduje žádné jméno nebo jiné kontaktní informace. Nikdo tedy nebude vědět, že jste se na tuto otázku ptali právě vy.

Tip pro vás: Podívejete se na Půjčka 10000 Kč bez registrů. Také by vás mohla zajímat Půjčka na auto bez příjmů.

Bezplatná poradna exekuce

Naše poradna exekuce je provozována zdarma. Na rozdíl od jiných online poraden zde nemusíte platit žádný registrační poplatek, ani není vyžadována žádná platba za to, že vám odpovíme na vaši otázku.

Poradna exekuce – rady a pomoc

Dříve než položíte svůj dotaz, podívejte se i do sekce nejčastější otázky a odpovědi a možná najdete odpověď na svoji otázku právě tam. Pokud jste nenašli odpověď na svoji otázku, je vám k dispozici naše poradna exekuce. Budeme rádi, pokud vám právě naše poradna pomůže ve vašem trápení.

18 comments

 1. Dobrý den, mám exekuci na plat, jedna věc je ta, že je pohledávka z úvěrového podvodu, a neměla být vůbec predana společnosti k vymáhání,ale člověk který tento podvod způsobil, spáchal sebevraždu,byl za to zodpovědný manžel dané osoby, ale ten šel do insolvencne kterou již má uhrazenou. Hlavní problém této věci je ale ten, že kriminálka uzavřela případ, odvolala člověka který to řešil, a já se nemohu domoct práva, cca 50 lidi hlásili pohledávku do insolvence, ale já nedostala ani dopis o ukončení řízení. Teď po mě vymahaji částku 20tisic korun, a na dotaz splátek, mě řekli že žádný splátkový kalendář mi nedají. Nechali rok ležet případ na stole, a teď se ozvali že chtějí vymoct peníze. Můžete mi poradit kam se mám obrátit, nebo co dělat? Děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den chtela jsem se zeptat kolik musí zustat z platu jestlize plat činí 26000kč hrubého , přičemž jsem samoživytelka 1 dítěte 17 let, syn je v evidenci úp a pobírám na něj 2.st.pečovatelský příspěvek

 3. Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Mám 1 stupen ID (6500kč) kvuli výši mi nemohou být sraženy exekuce,ale kolik mi mohou srazit z platu jakmile bych si začal k důchodu přivydělávat a měl např 10 000 čistého?Byl bych moc vděčný za odpověd.Děkuji vám.

 4. Dobrý den,mám exekuce ,které jsem se chystal splácet na základě domluvy s exekutorem,do toho ale přišly opatření ohledně koronaviru,takže moje finanční stránka není nejlepší,včera jsem zaslechl pouze úryvek z řeči ministryně spravedlnosti p.Burešové,ohledně zmrazení nebo snad zrušení veškerých exekuci ktere jsou delsi než 3 roky,zkoušel jsem tuhle informaci najít na internetu,ale nedařilo se mi to vyhledat,mohli by jste mi tuhle informaci ozřejmít.dekuji přeji hezký večer

 5. Dobrý den, chtěla jsem zeptat ohledně jednoho mého zaměstnance, kterému byla doručena nepřednostní exekuce s datem roku 2020, kde mu ale nezabavitelnou částku nezohledňují, vypočítává se mu tedy rovnou srážka z celého platu a to 1/3. Dále mi k tomu ale byla doručena další nepředností exekuce s dřívějším datem a to roku 2017, právem by se tedy mělo srážet na exekuci s dřívějším datem doručení a to tedy na tu druhou, nejsem si jistá zda-li se bude také něco strhávat na exekuci první, která je bez nezabavitelné částky. Bude se tam něco ponižovat ?

  Děkuji moc za odpověď

 6. Dobrý den,dne 2.6.2020 sem měl ve schránce doporucený dopis a vněm je zabavení vozidla atd…, ale vozidlo jsem 26.5. 2020 dávno prodal,kupující auto ještě nepřevedl dal jsem mu plnou moc a smlouvu…. co tět ?

 7. Dobrý den,
  rádi bychom vás poprosili o radu. Jsme 3/4 vlastníky jisté nemovitosti ( já a můj otec ) . 1/4 vlastníkem byl můj bratr, který se však zadlužil, takže v březnu 2020 proběhla dražba jeho 1/4 podílu exekučním příkazem. Do dražby jsem se zapojila i já, jakožto spoluvlastník s předkupním právem. Po skončení dražby jsem čekala, že mě notář, který dražbu vedl vyzve, zda mám o koupi zájem. To se však nestalo a jmenovaný podíl byl přiklepnutý někomu jinému, kdo ale předkupní právo neměl. Jak je to s tím notářským postupem ? Co měl notář udělat ? Kdy a jak jsme měli dát najevo, že o dražený podíl máme zájem ? Co můžeme dělat teď ? Můžeme ještě své předkupní právo uplatnit ? Děkuji moc za radu.

 8. Dobrý den, bratr před 4 lety daroval svůj podíl z dědictví manželce (část domu). Nyní jsme se dozvěděli, že v té době byl v exekuci (nyní snad v insolvenci), že s majetkem neměl nakládat. Bojíme se, že o část domu kvůli tomu přijdem. Jsou naše obavy oprávněné? Co můžeme dělat? Děkuji za odpověď. Bratr tu nebydlí, ani nemá trvalý pobyt, my ano.

 9. Dobrý den,včera jsem dostala elektronicky platební rozkaz.Platební rozkaz se týká dluhu půjčky.Na zaplacení celého dluhu nemám finance.Jsem doma a starám se o postiženého syna.Můj příjem je tedy jen Příspěvek na péči.
  Je možné požádat věřitele o splátkový kalendář? Četla jsem i o možnosti podání odporu k soud,ale nevím přesně co to obnáší.
  Děkuji za odpověď.

 10. Dobrý den, prosím o pomoc.mam úspěšně po insolvenci.Nyni se ozval exekutor na pohledávku kterou jsem dávala řádně do návrhu(náklady trestního řízení)Má na to exekutor nárok . Děkuji

 11. Dobrý den
  prosim potřebuji radu nebo pomoc, prošel jsem insolvencí přesto na mě byla minulý týden vydána exekuce .nevim si rady .
  Musel jsem přestat chodit do zaměstnaní protože nemám penize na cestovaní žiju jenom ze stravenek/exekuce na částku 24000kč/

 12. Dobrý den, přítel má 13 exekucí, je momentálně ve výkonu trestu, rád by to nějak řešil, je nějaká možnost to sloučit, děkuji za odpověď

 13. Dobrý den ,ráda bych se zeptala jak dlouho po uhrazení exekuce jsem vedena v registru a zda se někde žádá o vymazání . Děkuji

 14. Získal jsem dlouho očekávané zaměstnání na smlouvu .Součástí pracovní smlouvy je také využívaní služebního bytu.Pracuji jako spravce a domovnik pro SVJ U Krčské vodarny 1134,Praha4
  Běží mi posledni třetí měsíc zkušební lhuty.V prubehu predchozího mesice mi zacaly naskakovat exekuce jedna za druhou.O některych jsem vedel ale o nekterych jsem vubec ani netušil.Trvalou adresu mam na Uřadu v Liberci a tam nemam možnost jak zasilat postu. Predseda vyboru SVJ mi posledníé dobou zduraznoval ze moje exekuce nejsou dobre a ze to zacina zatezovat ucetni firmu ktera spracovava mimo jine i muj plat a zrejme jim dela problem mi konkretni splatku preposilat na ucet opravnene osoby nebo spolecnosti kde mi vznikl dluh. Pristi tyden bude jakasi schuze kde se bude resit me propusteni a to zrejme bez udani duvodu tak jak to zakon umoznuje.
  V tuto chvili mi jde oto abych na den schuze mel nejaky logicky mozny argument pro vyreseni me situace. Mam na mysli zda mohu nekde pozadat o slouceni vsech exekuci do jednoho dluhu a z tohoto celku bych pote hradil splatkove z mehgo platu cast dluhu, nebo je mozne kdyz mam exekutorem zablokovany ucet a vse co tam prijde bere exekutor aby tento ucet slouzil jako spravce meho platu a tim vynechal ucetni firmu ktera by moji vyplkatu na ucet pouze zasilala.
  Problem tedy je v tom ze ucetni ma problem zpracovavat dosle exekuce a ma s tim vice prace coz chapu ale je to její prace. Pokud budu propusten tak nejen ze skoncim na ulici ale take nebudu schopen dluhy splacet. Prosim poradte,exekuce hradit chci.
  Dekuji za pomoc Stepanek Roman

 15. Dobrý den.
  Pobírám I.D.1stupně 6.800 kč.Od srpna nastupuji do zaměstnání na zkrácený úvazek s platem cca 13000 kč.Nezabavitelnou částku z platu si vypočtu podle konkrétní kalkulačky,event se na mne bude vztahovat nezabavitelné minimum.
  Lze mi dále krátit i I.D.?Pokud ano,kolik v tomto případě je stanovena nezabavitelná částka,pokud vůbec je.A existuje na tuto položku nějaký schématický výpočetní vzorec,nebo se to hodnotí podle úvahy? Děkuji.A.Z.

 16. Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc, přišla mi domu exekuce, jedná se o dluh který je manželky a vznikl v době manželství. Nicméně se jednalo o dluh o kterém jsem neměl ani tušení vzhledem k tomu že manželka bere drogy a hraje automaty, peníze byly určené právě na to.

  Aktuálně jsem v rozvodovem řízení a s manželkou máme 3 děti, které mi byly svěřeny do moji péče.

  Celková dlužná částka je cca 61 tisíc a na mém bankovním účtu se objevila blokace na tuto částku. Spolu s dopisem tam bylo i vyrozumění o soupisu věcí povinného a výzva k odevzdání daných věci. Které byly sepsány. Jedná se o automobil a motorku.

  Nerozumím teď moc dobře tomu co bude následovat. Jaky teď bude tedy následující postup ?? Nemohu se nějak bránit když dluh vznikl ze strany manželky a neměl jsem o něm ani tušení? Navíc se ted rozvadime a opravdu mi nepřijde úplně v pořádku mi odstavit účet, mám doma 3 děti které musím živit.

  Přece je ejaka částka životního minima ktera mi musí zbýt ne ??

  Když mi přijde výplata abych pokryl celou dlužnou částku tak by mě to stálo nejméně 3 cele výplaty a tím pádem potom já mám žít z čeho ? Navíc mám ve svojí péči 3 děti které musím živit. Takže mi nepřijde vůbec fér tohle to jednání.

  Co se s tím dá dělat ? Nevím vůbec co mě teď čeká a jestli se mohu nějak bránit.
  Můžete mi prosím poradit ??

 17. Dobrý den,
  obracím se na Vás s prosbou o radu, či informaci, jak mám postupovat. Jsem rozvedený senior, stáří 74let, bydlím v podnájmu a jsem léčen na rakovinu prostaty (po ozařování v PTC s optimistickým výhledem).
  V nynější pandemické krizi jsem nabádán a nucen státem k vakcinaci proti Covidu-19.
  Při mém léčení mi mnozí lékaři v soukromém rozhovoru doporučovali se neočkovat (v tomto smyslu: “pane Strejc do toho vůbec nechoďte, je to nevyzkoušené a nevíme co by to v budoucnu provedlo, neboť by to mohlo i metastázovat.”). Ale nikdo z nich se neodvážil mi dát písemné prohlášení a ani nedoufám, že mi praktický lékař, ke kterému teď přestupuji potvrzení dá.
  Čekám, že na mne bude vyvíjen enormní nátlak a já se prostě očkovat nechci, neboť se bojím, že bude má přirozená imunita zmařena a nemoc s kterou bojuji se výrazně rozbují.
  Jsem jinak na svůj věk aktivní, pohyblivý a jinými zdravotními problémy netrpím.
  Dovedu si představit, že se státní moc nebude zabývat základními lidskými právy, rezolucemi Rady Evropy či ústavními právy. A tak počítám, že budu nějak při povinném očkování sankcionován či postoupím jinou represi.
  Starobní důchod mi činí 10740,-Kč a když sečtu nájem 10760,-Kč (i s poplatky), elektřinu, SIPO, internet, mobilní služby a osobní spotřebu (potraviny), tak se musím minimálně 10 -15000,-Kč měsíčně dotovat z financí co mám na účtu po prodeji chaty. Krátce vlastním nedávno koupené starší auto asi v hodnotě 100000,-Kč, které chci pro nevyužití i k vůli nemoci na jaře 2022 prodat.
  A tak se chci poptat, že když bude sankce pokutou za mé neočkování 10000,-Kč, tak jak se mám zachovat? Nechat finance na účtu či je vyzvednout, co s autem a co mi může být při nezaplacení pokuty zabaveno, resp. zkonfiskováno? Prostě poradit co mám dělat, když mi stát nutí k něčemu co odmítám ze zdravotního hlediska a zároveň nechci pokutou přiznat, že jsem se dopustil něčeho s čím nesouhlasím.
  Omlouvám se je to trochu delší, trochu se mi život smeknul a nevím v této době co dál…
  Děkuji mnohokrát za odpověď
  a přeji kouzelné Vánoční svátky.
  Josef Strejc

 18. Dobrý den, nechala jsem na sebe převést firmu, kterou měla sestra. Nyní zjišťuji, že mi chodí různé dopisy o nezaplacených půjčkách, úvěrech. Na její obhajobu mi tvrdí, že to všechno vzniklo za její období jako jednatele. Je to vůbec možné, že jsem převzala dluhy z firmy s.r.o.? Pokud se firma převede na někoho jiného, tak ty dluhy pak budou jeho? Lze firmu převést na osobu, která je v insolvenci? Obdržela jsem dopis s exekucemi a také k soudnímu předvolání. Jsem povinná se ho zúčastnit? Nyní mám pouze rodičovský příspěvek. Nejsem schopná platit její dluhy. Má smysl reagovat na výzvy ze soudu k předvolání, napsat právníkovi, že na to nemám? Vlastním nemovitost, nechci přijít o svůj domov. Takže insolvence asi nepřipadá v úvaze, bojím se, že bych o domek přišla, je to tak? Má smysl zajít na policii, když převod byl dobrovolný?
  Děkuji za vaše odpovědi

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *