Kalkulačka nezabavitelná částka

Pro výpočet toho, jaká bude nezabavitelná částka v případě exekuce na plat, musíte zadat tyto údaje:

  • Čistá mzda = pro výpočet srážky ze mzdy musí být zadána čistá mzda, včetně všech dalších příjmů. Jediné příjmy od zaměstnavatele, na které se nevztahuje exekuce na mzdu, jsou náhrady výdajů spojených s výkonem práce (diety, cestovné, stravné na služební nebo pracovní cestě)
  • Nezabavitelná částka na manželku = pokud máte manželku (nebo manžela) tak zvolte v kalkulačka nezabavitelná částka nastavení „ANO“. A to i v případě že manželka/manžel má vlastní zaměstnání nebo i v případě, že má manžel/manželka také exekuci na plat)
  • Nezabavitelná částka na dítě = zadejte počet dětí

Kalkulačka exekuce na plat – výsledek

Výpočet exekuce na plat je n vaší kalkulačce prováděn ve dvou variantách. První je varianta, která platí v případě, že je exekuce na mzdu nařízena pro přednostní pohledávky (co jsou to přednostní pohledávky a jaký je rozdíl mezi přednostní a nepřednostní pohledávkou se dozvíte v dalších částech tohoto webu)

Druhý výpočet exekuce na plat platí v případě, že jsou srážky ze mzdy prováděny z důvodu nepřednostní pohledávky.

Výpočet srážky ze mzdy

Výpočet, podle kterého počítá kalkulačka na této stránce má následující pravidla:

  • Nejprve se určí základní nezabavitelná částka jednotlivce (ta je v roce 2011 5 326 Kč.)
  • Dále se určí základní nezabavitelná částka na manželku a dítě (ta je v roce 2011 1 331,50 Kč za každé dítě nebo i za manželku)
  • Pokud rozdíl mezi čistou mzdou a celkovou nezabavitelnou částkou přesahuje 7 989 Kč, tak vše dna tuto částku může být zabaveno bez omezení
  • Pokud je rozdíl roven nebo menší než 7 989 Kč, tak se zbylá část rozdělí na třetiny
  • První třetina je určena na nepřednostní pohledávce
  • Druhá třetina je určena na přednostní pohledávky
  • Třetí třetina zůstává vám

Kalkulačka nezabavitelná částka 2011

Naše kalkulačka provádí výpočet exekuce na plat podle aktuálních údajů. Od 1.1. 2011 došlo k navýšení toho, jaká je základní nezabavitelná částka. Ta se v roce 2011 navýšila. Od 1. 1. 2011 se totiž navýšili normativní náklady na bydlení, které jsou rozhodující pro výpočet toho, jaká bude základní nezabavitelná částka pro jednotlivce.

Další užitečná kalkulačka

Pokud máte dluhy a zvažujete možnost oddlužení fyzické osoby, pak by se vám mohla hodit kalkulačka oddlužení. Ta počítá podobně jako kalkulačka exekuce na plat. Jediný rozdíl v tom, jak se provádí výpočet oddlužení je v tom, že u osobního bankrotu se automaticky všechny dluhy považují za přednostní pohledávky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *