Exekuce na plat

Exekuce na učet manžela
Dobrý den,mužu vědět jak je to s exekucí na učet manžela?Manželství jsem s manželem uzavřela 14.12.2013 a manželovi udělali exekuci na učet za dluh,který jsem měla dávno před manželstvím.Má exekutor na toto právo a pakliže ne jak se dá proti tomu bránit?Děkuji za odpověd.Počet odpovědí na tuto otázku: 4


Odpověď na otázku: “Exekuce na učet manžela”:

 1. Dobrý den, chci se zeptat, zda může exekutor nařídit srážky z mého důchodu. Dluh vznikl bývalému manželovi z konkurzu, kam jej poslali věřitelé. Byl obviněn z upřednostňování věřitelů, podmínečně odsouzen a odpracoval i veřejně prospěšné práce. Měli jsme rozdělené bezpodílové spoluvlastnictví, nebyla jsem společnicí ve firmě, dluh nevznikl jako půjčka, ale neuhrazený závazek z podnikání. Manžel nemá se mnou pět let společné bydliště, nebydlí se mnou, jsme rozvedeni. Já splácím hypotéku a starobní důchod je můj jediný příjem, takže mi zbude O,- Kč. Srážky mi budou v tomto případě sráženy asi až do smrti. Děkuji za odpověď

 2. Ano má na to právo .

  Jak se bránit proti exekutorům a věřitelům ?

  více na . tel724083004

  S pozdravem Iveta Skřivanová

 3. Dobrý den,
  přítel má exekuci na plat. Zaměstnavatel mu provádí srážky ze mzdy. Dnes mu od exekutora na tu samou exekuci přišlo rozhodnutí o zabavení movité věci. Zajímalo by mne zda na toto má exekutor právo.

 4. Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat, přišel mi exekuční příkaz na účet jak můj tak manželovi. Já na něm nemám žádné finanční prostředky, manžel ano.
  V exekučním příkazu se píše, že peněžní ústav provede exekuci odepsáním vymáháné pohledávky a jejího příslušenství z účtu povinného okamžikem, kdy mu bude doručeno vyrozumění, že byla zapsána doložka provedení exekuce do rejstříku zahájených exekucí….,příslušnou částku poukáže převodem z účtu povinného na účet exekutora.
  Co to znamená? Dokud nezaplatím dluh bude mít manžel zablokován účet nebo mohou jemu strhnout částku, kterou mám zaplatit.
  Děkuji za odpověď.


Poradna a diskuze (nová otázka nebo odpověď):

Poradna exekuce - Otázky a odpovědi:

Všechny otázky a odpovědi