Exekuce na plat

Dědictví a exekuce
Dobrý den,
vlastním nemovitost, na kterou je vydán z důvodu mého nezaplaceného dluhu exekuční příkaz k prodeji. Manžel zdědí po matce jinou nemovitost a můj dotaz zní: Bude na manželovu zděděnou nemovitost také uvalena exekuce?
Děkuji za odpověď na e-mail: andin@atlas.cz
KubíkováPočet odpovědí na tuto otázku: 1 odpověď


Odpověď na otázku: “Dědictví a exekuce”:

 1. Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,otec měl exekuci a srážky z důchodu,(mámě) jako manželce také strhávají z důchodu za jeho exekuci.
  Otec 28.1.2015 zemřel,od té doby strhají pouze máme,dědické řízení ještě neproběhlo,ale vzdáme se dědictví u notáře.
  Otázka :vrátí zpětně ztržené peníze exekutorem z důchodu manželky když se také vzdá dědictví.tj.za 2-4měsíc.
  Děkuji za odpověď Novák

 2. Dobrý den,
  potřebovala bych informaci ohledně doručené exekuce.
  Bývalému manželovi jsem ručila při půjčce.
  Řádně nesplácel,dluh narostl a věřitel uvalil exekuční příkaz. Bývalý manžel se současnou manželkou požádali o insolvenci.
  Zajímalo by mne,pokud jim bude vyhověno,bude i mě exekuční příkaz jako ručiteli zastaven nebo i nadále po mě bude exekutor částku vymáhat všemi možnými způsoby.
  Děkuji za odpověď Lukešová A.

 3. dobrý den!chtěla bych se zeptat zda je možné provést exekuci na účet i když mezitím jsou prováděny srážky ze mzdy a to v daném termínu dle dohody smluvních stran!

  děkuji za odpověď

 4. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v září 2015 mi zemřel otec, zanechal jak majetek tak dluhy. Já jsem od roku2009 vdaná, máme s manželem tři děti, z otcové pozůstalosti v dědictví(bratr odmítl dědictví), budu moci zaplatit dluhy po otci i svoje. Manžel má ale pořád dluhy. Chtěla jsem se zeptat, zda, když já jsem bez dluhů, mohu mít účet(manžel je zadlužen) a na druhou stranu existuje nějaká možnost, jak ochránit peníze po otci pro děti… Může se manžel vzdát mého dědictví po mém otci nebo mohu s ním sepsat nějakou dohodu?? Že se všeho z dědictví vzdává?? A ještě, když si něco koupím na svoje jméno, mohou to exekutoři zabavit kvůli manželovi. Mnohokrát děkuji za odpověď. Pavla Vačkářová

 5. Dobry den, potrebuji poradit. Můj šéf mi v praci oznámil exekuci, musí ze mzdy strhávat dlouznou částku. Ja jsem si nikde žádnou půjčku nebrala a nikde nic nedlužím. Zadne dopisi ze soudu mi neprisli. Jak mam postupovat? Na koho se obrátit?


Poradna a diskuze (nová otázka nebo odpověď):

Poradna exekuce - Otázky a odpovědi:

Všechny otázky a odpovědi